Pabianice: Wręczają nie tylko mandaty, ale i prezenty! Policjanci w akcji "Paczuszka dla Maluszka"

Pabianice: Wręczają nie tylko mandaty, ale i prezenty! Policjanci w akcji "Paczuszka dla Maluszka"
KPP Pabianice

"Paczuszka dla Maluszka" to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 roku włączają się różne instytucje. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Do akcji włączyli się także pabianiccy policjanci.

Owoce tej zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa" bombka. 

- Dzięki uprzejmości Fundacji "Pomaganie jest fajne", w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach włączyła się w akcję "Paczuszka dla Maluszka". Na podstawie napisanych odręcznie przez podopiecznych Domu Dziecka w Porszewicach listów, policjanci i pracownicy policji z pabianickiej jednostki przygotują paczki z prezentami świątecznymi dla najmłodszych. Chcemy spełnić choć część marzeń dzieci, a w dniu finału akcji, 18 grudnia 2022 roku, dostarczyć przygotowane paczki do podopiecznych placówki w Porszewicach - informuje Ilona Sidorko z KPP Pabianice.