wersja testowa serwisu

Pabianice: Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki!

UTW-pabianice
Powiat pabianicki

W poniedziałek, 4 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wiekudziałającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Jak przystało na prawdziwą inaugurację uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu UTW. Na rozpoczęcie przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu zaproszeni goście, oraz słuchacze Uniwersytetu, zarówno poprzednich lat, jak i nowi kandydaci, których w tym roku zapisało się dwudziestu jeden. W sumie w roku akademickim 2021/2022 na zajęciach będzie 230 studentów.

Arkadiusz Jaksa, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego wraz z Robertem Kraską, członkiem Powiatu Pabianickiego życzyli wszystkim studentom UTW by czas spędzany na wykładach i zajęciach wykorzystali aktywnie i z pożytkiem dla siebie.

Działalność Uniwersytetu jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. Oferta zajęć dla seniorów jest bogata i różnorodna. Program dostosowany jest do zapotrzebowania słuchaczy. Studenci będą więc mogli korzystać z zajęć ruchowych i rozwojowych, i warsztaty językowe. W programie są także wykłady, specjalne seanse filmowe czy sekcja turystyczna. Na zakończenie części oficjalnej odśpiewano wspólnie pieśń „Gaudeamus Igitur".

Uroczystość prowadziła Prezes UTW Ewa Wadowska – Filarska.

Fotogaleria z uroczystości jest dostępna >>> TUTAJ.