wersja testowa serwisu

Pabianice: Policjanci i miejscy strażnicy ruszyli do sklepów monopolowych! Cel wizyt mundurowych był jeden...

2
KPP Pabianice

W piątek, 19 listopada połączone siły mundurowych z komend policji i straży miejskiej ruszyły do sklepów w Pabianicach. Powodem wizyt była akcja edukacyjno - informacyjną pn. „Odpowiedzialny sprzedawca".

Akcja „Odpowiedzialny sprzedawca" została przeprowadzona na terenie rozmaitych punktów handlowych na terenie całych Pabianic i była ukierunkowana na przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym. Działania skierowane były do właścicieli, kierowników oraz sprzedawców sklepów mających w swym asortymencie alkohol.

- Funkcjonariusze podczas działań przypominali o prawach oraz obowiązkach sprzedawców wynikających z Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi. Podkreślano w rozmowie, że w przypadku kupującego alkohol, którego wiek budzi wątpliwości sprzedawca powinien żądać okazania dowodu tożsamości od tej osoby w myśl Ustawy. Ponadto zapoznano pracowników sklepów z przepisami mówiącymi o odpowiedzialności karnej za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej bądź nietrzeźwej - informują pabianiccy policjanci.