wersja testowa serwisu

Pabianice: Od 19 października Z41 pojedzie do szpitala

passengers-1150043_960_720

Od poniedziałku 19 października, w związku z planowanym zamknięciem ul. Szarych Szeregów przy ul. Łaskiej, związanym z przebudową torowiska tramwajowego, autobusy linii Z41 będą kursować tymczasowo zmienioną trasą - do szpitala. Do odwołania autobusy zastępcze ominą ulice Moniuszki i Szarych Szeregów.

Wykonawca przebudowy linii tramwajowej od 19 października przywróci przejazd przez skrzyżowania ul. Łaskiej z ulicami: Ostatnią, Kochanowskiego i Pomorską. Jednocześnie zamknięte dla ruchu zostaną skrzyżowania ul. Łaskiej z Szarych Szeregów, Tkacką i Mielczarskiego. To z kolei wymusza wprowadzenie tymczasowej zmiany trasy linii Z41.

Z pl. Niepodległości w Łodzi autobusy linii Z41 pojadą bez zmian do ulicy Łaskiej, dalej ulicą Wiejską do przystanku Jana Pawła II / DPS.

Z powrotem trasa będzie rozpoczynać się na przystanku Wiejska / szpital, skąd dalej autobusy pojadą ulicą Wiejską i Łaską do dworca PKP (uwaga! zatrzymają się tam na nowym stanowisku nr 2 - przy budynku dworca), następnie dotychczasową trasą do pl. Niepodległości w Łodzi.

Zawieszony zostanie przystanek Szarych Szeregów / Łaska. Autobusy linii Z41 nie będą obsługiwać również przystanku Moniuszki / Wiejska.

Przystanki dodatkowe na zmienionej trasie:
» kierunek szpital: Wiejska / Moniuszki, Jana Pawła II / DPS (dla wysiadających),
» kierunek Łódź: Wiejska / szpital (dla wsiadających), Wiejska / Przejazd, Wiejska / DPS, Dworzec PKP (stanowisko nr 2)

Ponadto, korektom ulegną godziny odjazdów w dni powszednie wieczorem. Po 22:00 autobusy Z41 z Łodzi do Pabianic odjadą w dni powszednie o 22:17 i 22:47 (obecnie jeden kurs o 22:27). Późniejsza godzina ostatniego kursu ułatwi powrót do Pabianic osobom wracającym z dalszych dzielnic Łodzi.

Oto rozkład jazdy linii Z41 ważny od 19 października (PDF):
Szpital » Łódź pl. Niepodległości
Łódź pl. Niepodległości » Szpital

źródło: komunikacjapabianice.pl