Pabianice: Kandydaci do służby sprawdzali swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód [Foto]

251-18226_20231116-095845_1
KPP Pabianice

16 listopada kandydaci do służby w Policji mogli zobaczyć jak wygląda pierwszy z etapów postępowania kwalifikacyjnego. Funkcjonariusze z pabianickiej komendy przygotowali tor przeszkód oraz omówili zakres i sposób jego pokonania. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach aktywnego pokaz testu sprawnościowego.

16 listopada policjanci z pabianickiej komendy przygotowali aktywny pokaz testu sprawnościowego. Akcja została zorganizowana przy współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Pabianicach, mgr Pawłem Szałeckim. Zajęcia odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej, a chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w godzinach 15.30-19.30. 

- Na miejscu obecny był Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski oraz jego Zastępca młodszy inspektor Sławomir Kłos, a także Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi młodszy inspektor Rafał Mrozowski. Zainteresowani służbą w szeregach największej formacji mundurowej w Polsce mieli do pokonania 8 przeszkód. Zadania sprawdzały szybkość, zwinność, zwrotność i siłę kandydatów. Aby zaliczyć test należało pokonać cały tor w czasie do 1 minuty i 41 sekund. Warto się do niego wcześniej przygotować, by poprawnie i w dobrym czasie go zdać. Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym, pabianiccy policjanci nie tylko przygotowali tor przeszkód, ale także monitorowali poczynania potencjalnych kandydatów, korygując ich ewentualne błędy - wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianicki. 

Jak dodaje rzeczniczka spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji, a także zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. 

- Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach. Przypominamy, że ostatnie w tym roku kalendarzowym wcielenie nowych funkcjonariuszy w szeregi Policji przewidziane jest w naszym garnizonie na dzień 28 grudnia - dodaje sierż. szt. Agnieszka Jachimekz pabianickiej Policji.