Pabianice: 3-miesięczny areszt dla zabójczyni. 27-latka zabiła swojego konkubenta, grozi jej dożywocie [Wideo, foto]

Pabianice: 3-miesięczny areszt dla zabójczyni. 27-latka zabiła swojego konkubenta, grozi jej dożywocie [Wideo, foto]
KPP Pabianice

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Pabianicach wobec 27-latki podejrzanej o zabójstwo konkubenta. 39-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń zadanych nożem. Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 25 listopada. Tuż po godzinie 20-tej oficer dyżurny pabianickiej Policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na ulicy Kilińskiego znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Pod wskazany adres natychmiast zostali skierowani mundurowi z pabianickiej komendy. 

- Policjanci bardzo szybko dotarli na miejsce. Przebywająca w lokalu kobieta nie chciała ich wpuścić do środka. Gdy w końcu weszli do mieszkania, zastali w nim nietrzeźwą 27-latkę oraz leżące w łazience zwłoki mężczyzny. 39-latek posiadał rany kłute klatki piersiowej - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek

Jak dodaje rzeczniczka pabianickiej komendy, funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Tego samego dnia, w sprawie zostały zatrzymane dwie osoby, 27-letnia kobieta i jej 45-letni znajomy. Oboje byli nietrzeźwi.

- Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynikało, że wcześniej wspólnie z denatem spożywali alkohol. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. W toku prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że mężczyzna nie brał udziału w zdarzeniu i po złożeniu zeznań został zwolniony. Z kolei, pabianiczanka podczas składania wyjaśnień nie przyznała się do winy. Kobieta nie potrafiła powiedzieć co się wydarzyło, a przekazywane przez nią informacje już we wstępnym rozpytaniu były niespójne. Wielogodzinna i skrupulatna praca kilkunastu policjantów pracujących przy sprawie od momentu jej zgłoszenia, doprowadziła do zgromadzenia materiału dowodowego, który pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo na przedstawienie zatrzymanej 27-latce zarzutu zabójstwa - dodaje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej Policji.

We wtorek, 28 listopada, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, sąd aresztował podejrzaną na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.