wersja testowa serwisu

19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Ogólnoświatowa kampania trafiła do Pabianic!

pomaranczowa-kampania
KPP Pabianice

Przez 19 pierwszych dni listopada Grupa Wolontarystyczna AGRAFKA we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Inicjatywa dotarła taże do Pabianic!

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Tegorocznym realizatorem kampanii na terenie Pabianic jest także Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach, która zaprosiła do współpracy szkoły i przedszkola. Przez 19 dni dzieci i młodzież będą uczyły się czym jest świat bez przemocy, a także będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach zorganizowanych na terenach swoich placówek.

- Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia - wyjaśniają pabianiccy policjanci i dodają: - Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Takie spotkania odbyły się już w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Pabianicach, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 i 3 w Pabianicach, w Szkole Podstawowej nr 16, a także w II Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach.