wersja testowa serwisu

Pabianiccy policjanci edukują najmłodszych z zasad bezpieczeństwa

251-13312_20210712-113707_1
KPP Pabianice

Pabianiccy policjanci prowadzą wzmożone działania związane z tematyką bezpieczeństwa nad wodą. Spotykają się z najmłodszymi, których uwrażliwiają na zagrożenia wakacyjne. Wszystko po to, by wypoczynek był bezpieczny.

Od pierwszych dni wakacji funkcjonariusze pabianickiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą, i rozmawiają o bezpieczeństwie. Głównym tematem profilaktyki są wakacyjne zagrożenia. Policjanci uczą odpowiedzialnych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Działania prowadzone są w ramach akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

- W ubiegłym tygodniu spotkania odbyły się w Placówce Wsparcia Dziennego „Junior", a także podczas pikniku miejskiego zorganizowanego wspólnie ze Strażą Miejską i Państwową Strażą Pożarną. Tak corocznie powtarzana praktyka podyktowana jest troską o bezpieczeństwo podczas wakacji. Pamiętajmy, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Stosujmy się do wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa i bądźmy odpowiedzialni. Nie zapominajmy też o tym, że koronawirus w dalszym ciągu jest zagrożeniem i przestrzegajmy obowiązujących przepisów sanitarnych - informują i przypominają pabianiccy policjanci.