wersja testowa serwisu

Oszuści podszywają się pod Netflixa. Można stracić pieniądze

komputer-kawa-biurko

W ostatnim czasie internetowi przestępcy podszywając się pod popularny serwis streamingowy ,,Netflix" wyłudzają pieniądze. Policjanci przestrzegają przed tego typu metodą i proszą aby uważać na fałszywe maile i nie klikać w linki.

Oszustwa ,,cartingowe" polegają na nieuprawnionym wykorzystaniu danych z karty bankomatowej/kredytowej do formularza strony złudnie przypominającej serwis Netflix. Sprawcy przesyłają mailem do pokrzywdzonego wiadomość, której treść wskazuje na wygaśnięcie subskrypcji konta Netflix, informując tym samym o konieczności aktualizacji danych karty płatniczej przypisanej do konta. W wiadomości znajduje się również link, który po kliknięciu ,,przenosi" użytkownika na stronę złudnie przypominającą wcześniej wspomniany serwis. Po wprowadzeniu danych przez użytkownika oszuści dokonują nieuprawnionych transakcji przy użyciu danych z karty wpisanych przez pokrzywdzonego, które w większości przypadków nie podlegają reklamacji przez bank.

Policjanci proszą, aby uważać przy opłacaniu Netflixa. Pod żadnym pozorem nie należy udostępniać wspomnianych danych. Należy zachować czujność, gdyż kliknięcie w spam wysyłany przez cyberprzestępców grozi utratą pieniędzy.

źródło: KPP w Pabianicach