wersja testowa serwisu

Okradał firmę, w której pracował, jego łupem padły dysko pamięci za ponad 20 tysięcy złotych

251-113969
fot. KPP w Pabianicach

Policjanci z Pabianic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia na szkodę jednej z firm. Łupem złodzieja padły dyski pamięci warte ponad 20 000 złotych. Sprawca został zatrzymany w miejscu pracy. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzanemu może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze informacje o zdarzeniu policjanci otrzymali 31 kwietnia 2020 roku tuż po godzinie 22:00. Pracownik firmy z gminy Pabianice zauważył na monitoringu, jak inny zatrudniony na tej zmianie chowa coś w wewnętrzne kieszenie ubrania roboczego.

Szybko okazało się, że 44-latek ukrył tam 10 dysków pamięci, należących do firmy, w której pracował.

- Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że łodzianin kilkukrotnie wynosił z firmy dyski, które wstawiał do sklepu ze sprzętem elektronicznym. Łupem mężczyzny padło ponad 60 urządzeń o wartości 20 000 złotych - informują policjanci z Pabianic.

Wczoraj (2 czerwca) sprawca usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że łodzianin przyjeżdżał do pracy swoim samochodem mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.