wersja testowa serwisu

Ogromny pożar budynku mieszkalnego w Ozorkowie. Na miejscu kilkanaście zastępów strażaków

Ogromny pożar budynku mieszkalnego w Ozorkowie. Na miejscu kilkanaście zastępów strażaków

Do ogromnego pożaru doszło dzisiaj (7 marca) przy Placu Jana Pawła II w Ozorkowie.

Jak poinformował nas mł. bryg. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, płonie budynek mieszkalny. Na miejscu pracuje piętnaście zastępów straży pożarnej.

Jak podkreślają strażacy, sytuacja pożarowa jest nieopanowana. Nie wiadomo, czy są osoby poszkodowane.

Na czas akcji zablokowana jest droga. Zatrzymano także ruchu autobusów w Ozorkowie na ul. Wyszyńskiego przy ul. Rzecznej w dwóch kierunkach jazdy. Autobusy kierowane objazdem.

Na miejscu jest już nas dziennikarz. Wkrótce więcej informacji.

Aktualizacja (21:00): Z najnowszych informacji od straży pożarnej wynika, że z kamienicy ewakuowano 10 osób. Na razie nie wiadomo, czy są poszkodowani lub ofiary śmiertelne. Dopiero po ugaszeniu pożaru ratownicy będą mogli wejść do środka budynku, w celu jego przeszukania.

Aktualizacja (21:20): Jak poinformował EZG24 st. kpt. Michał Mirowski, oficer prasowy KP PSP w Zgierzu, na tę chwilę nie ma osób poszkodowanych. Pożar został zlokalizowany pod względem pożarowym, co znaczy, że nie będzie się rozprzestrzeniał, jednak budynek na tę chwilę nie został jeszcze całkowicie przeszukany.

Powierzchnia budynku objętego pożarem to około 15m x 25 m. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze. Budynek murowany, konstrukcja dachu drewniana, pokryta papą.

Aktualizacja (8 marca): Najnowsze informacje nt. pożaru znajdują się w TYM MIEJSCU.

Zobacz film z miejsca zdarzenia: