wersja testowa serwisu

Ogromna plantacja konopi w centrum Pabianic. Zarekwirowano kilkaset krzaków nielegalnych roślin

251-13568_20210909-082033_1
fot. KPP w Pabianicach

Pabianiccy policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi, która ukryta była w mieszkaniu w jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli 670 krzaków oraz blisko 8 kg suszu roślinnego. W ręce stróżów prawa wpadł 48-letni "plantator". Na wniosek prokuratora pabianicki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

W poniedziałek, 6 września funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy policji „namierzyli" w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta, nielegalną plantację konopi indyjskich. W pomieszczeniu ustawionych było 670 donic z krzakami nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu.

- Krzaki ukryte były w namiotach, stwarzających warunki do ich rozwoju. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kg suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Zabezpieczyli także sprzęt do uprawy nielegalnych roślin - relacjonują policjanci.

W mieszkaniu przebywał 48-letni „plantator". Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających a także uprawy nielegalnych roślin.

- Na wniosek policjantów a także prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10 - dodają mundurowi.

Zobacz zdjęcia:Wpisz tutaj treść nagłówka