wersja testowa serwisu

Od 1 marca zamknięta będzie ulica Wiejska przy ulicy Łaskiej. Zmiany w trasach autobusów

zakazwjazdu

Od poniedziałku 1 marca zamknięta zostanie ul. Wiejska przy ul. Łaskiej w Pabianicach. Powodem zmiany jest przebudowa torowiska tramwajowego w ulicy Wiejskiej. Od 1 marca zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 1, 3, 4, 5, T i Z41. Tory zostaną ułożone w nawierzchni betonowej. Prace potrwają około 10 tygodni. Za utrudnienia przepraszamy.

Od 1 marca nieczynne będą przystanki: Wiejska / Łaska, Wiejska / DPS, Wiejska / Moniuszki, Wiejska / Przejazd i Szarych Szeregów / Łaska. Zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy Wiejska / Moniuszki za skrzyżowaniem z ul. Moniuszki. Poniżej szczegóły zmian.

Linie 1, 3, 5:
Autobusy linii 1, 3 i 5 z Dworca PKP pojadą ulicami: Szarych Szeregów, Moniuszki, Wiejską i dalej swoimi stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Przystanki dodatkowe:
» kier. Waltera-Jankego, Sikorskiego: Moniuszki / Szarych Szeregów, Wiejska / Moniuszki (tymczasowy),
» kier. Dworzec PKP: Moniuszki / Wiejska.


Linia 4:
Autobusy linii 4 z 15. Pułku Piechoty „Wilków" pojadą objazdem ulicami: Łaską, Szarych Szeregów, Moniuszki do Wiejskiej i dalej bez zmian do Waltera-Jankego. Godziny odjazdów w dni powszednie z 15. Pułku Piechoty „Wilków" na czas objazdu zostaną przyśpieszone od 1 do 2 minut (w soboty i niedziele bez zmian). Trasa w kierunku przeciwnym się nie zmienia.

Przystanki dodatkowe: Łaska / Wiejska, Wiejska / Moniuszki (tymczasowy).

Linia T:
Autobusy linii T z Dworca PKP pojadą ulicą Szarych Szeregów do ulicy Moniuszki i dalej bez zmian. Zmiana trasy obowiązuje tylko w kierunku Rzgowa i Guzewa. Wszystkie godziny odjazdów z Dworca PKP tymczasowo będą opóźnione o 2 minuty (przy czym już od przystanku Moniuszki / Niecała godziny odjazdów będą takie same, jak dotychczas).

Linia Z41:
Trasa linii Z41 tymczasowo zostanie skrócona z Łodzi do Dworca PKP. Autobusy będą się tam zatrzymywać na stanowisku nr 2 (nowa wiata przy budynku dworca).

Źródło: Komunikacja Pabianice