O krok od tragedii na Rypułtowickiej. Od TIRa oderwało się koło i huknęło wprost na vw

251-170236
KPP Pabianice

Dzisiaj, na ulicy Rypułtowickiej w Pabianicach doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Z ciągnika samochodowego „odpadło" koło, które następnie uderzyło w osobówkę. Policja apeluje do kierowców o regularne sprawdzanie mocowania kół w pojazdach.

Do incydentu doszło w czwartek, 18 maja roku o godzinie 6:10. Od tira jadącego w kierunku Łodzi oderwało się koło z prawej tylnej, bliźniaczej osi pojazdu i uderzyło w bok volkswagena. 54-letni kierujący miał sporo szczęścia, ponieważ nie zdążył opuścić zaparkowanego auta. 

- Pabianiczanin zatrzymał samochód tuż przed bramą wjazdową do swojej posesji. Koło uderzyło w prawy tylny bok pojazdu oraz w bramę. W konsekwencji nikt nie odniósł obrażeń, a skutkiem kolizji są wyłącznie straty materialne. Kierujący ciągnikiem osobowym to 59-letni łodzianin. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Taka sytuacja mogła jednak doprowadzić do poważnego wypadku drogowego, dlatego apelujemy do kierowców o regularne sprawdzanie mocowania kół w samochodach. Zwracajmy uwagę na właściwe dokręcenie śrub tak, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

CZYTAJ >>> Pabianice: 27-latka poszukiwana listem gończym ukryła się przed policjantami za szafą