wersja testowa serwisu

Nowoczesne karetki dla szpitala w Piotrkowie Trybunalskim

IMG_0402
fot. Sebastian Sołtyszewski

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dziś (12 sierpnia) dwa nowe, specjalistyczne ambulanse. W imieniu zarządu województwa łódzkiego przekazał je wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

W przekazaniu karetek wzięli, między innymi, udział Antoni Macierewicz, poseł PiS, Ewa Wendrowska, przewodnicząca komisji zdrowia Sejmiku Województwa Łódzkiego, Mariusz Staszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotrkowa, Marek Konieczko, dyrektor szpitala, oraz ksiądz prałat Grzegorz Gogol, proboszcz, kustosz Bazyliki Mniejszej w Piotrkowie.

Zakup karetek był możliwy dzięki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus". Kosztowały one 692 tys. zł. Kwota dofinansowania z BO WŁ wyniosła 500 tysięcy złotych, pozostała część to wkład szpitala. Projekt zakupu karetek wygrał część wojewódzką BO „Łódzkie na Plus". Zdobył 11.127 głosów.

- Pół miliona złotych to duża suma i bardzo ważna, bo będzie ratować ludzkie życie. To jest celem i sensem tych działań samorządu województwa łódzkiego – mówił poseł Antoni Macierewicz, kierując słowa podziękowania do władz województwa. - Wasza praca pokazała, jak zmienia się rzeczywistość, gdy uczciwi ludzie zaczynają realizować misję, która owocuje polepszeniem się warunków życia mieszkańców. Za ten wysiłek proszę przyjąć podziękowania dla marszałka Grzegorza Schreibera i całego zarządu województwa.

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba dodał, że kluczową sprawą jest słuchanie mieszkańców.

- Samorząd województwa łódzkiego realizuje swoje zadania z pełną odpowiedzialnością i poczuciem misji, ale też słuchając mieszkańców i reagując na ich potrzeby. Idea budżetu obywatelskiego polega właśnie na tym, że głos lokalnej społeczności jest impulsem pomagającym realizować zadania – mówił Zbigniew Ziemba. - Nie ma wątpliwości, że potrzeby zdrowotne należą do podstawowych, które realizujemy. W tym wypadku te pół miliona złotych to lepsza jakość usług medycznych, szybsza i efektywniejsza pomoc.

Ewa Wendrowska w imieniu radnych Sejmiku wyraziła wdzięczność dla pomysłodawców zwycięskiego projektu: - Dziękuję za to, że idea budżetu obywatelskiego okazała się inicjatywą, na którą państwo odpowiedzieliście. Cieszę się, że możemy słuchać, co państwo do nas mówicie i przekuwać to w czyn.

Nowe karetki - renault master 2.3 dci, to ambulanse typu „C". Jak mówi o nich personel szpitala: „ruchome jednostki intensywnej opieki medycznej". Będą wykorzystywane przez specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi (AA)