Niedziela na drogach pod znakiem policyjnej akcji! Kto i co pod lupą patroli?

Niedziela na drogach pod znakiem policyjnej akcji! Kto i co pod lupą patroli?
fot. ilustracyjne/ Policja

W niedzielę,25 lutego nie tylko na terenie województwa łódzkiego, ale i w całym kraju odbędą się działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS". Działania te koordynowane będą przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego ROADPOL.

Jak informuje policja, głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa i porządku na drogach, eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Co sprawdzą policjanci?

  • stan techniczny i wyposażenie pojazdów, a także sposób mocowania ładunków.
  • czas pracy kierowców.
  • sposób przewożenia osób i rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego zabezpieczenia ładunku.
  • ilość osób przewożonych w pojeździe.
  • posiadanie wymaganej dokumentacji oraz trzeźwość kierowców.
  • stosowanie się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w odpowiednich urządzeniach.


- Przed nami ostatni weekend ferii zimowych na terenie kraju, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich wracających z zimowego wypoczynku o rozsądek podczas jazdy, bo w dużej mierze to właśnie on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu - mówi asp. Aneta Błędniak-Kałka Wydział Ruchu Drogowego KWP w Łodzi i dodaje: -Funkcjonariusze reagować będą w sposób zdecydowany i natychmiastowy na wszelkie wykroczenia, zwłaszcza te, które stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.