wersja testowa serwisu

Nie zatrzymał się do kontroli, bo miał zakaz prowadzenia pojazdów

policja

Policjanci z pabianickiej drogówki zatrzymali 36-latka, który kierując golfem nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

28 marca 2021r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach kontrolowali prędkość pojazdów w miejscowości Pawłówek w gminie Dłutów. O godzinie 18.20 postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki Volkswagen Golf, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h. Niestety mężczyzna siedzący za kierownicą pojazdu nie zatrzymał się do kontroli. Podjął próbę ucieczki, w trakcie której wykonywał gwałtowne manewry, popełnił szereg wykroczeń i ostatecznie swą brawurową jazdę zakończył na pobliskiej polanie. 36-latkowi oraz jego 22-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Nie ucierpieli także inni użytkownicy drogi.

Nieodpowiedzialny łodzianin świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Okazało się również, że 36-latek miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu również grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Pabianice