wersja testowa serwisu

Nastolatek był tak pijany, że ledwo stał na nogach! Na Lewitynie interweniowały karetka i policja

Nastolatek był tak pijany, że ledwo stał na nogach! Na Lewitynie interweniowała karetka i policja
Straż Miejska w Pabianicach

Zaczęło się od informacji o zakłócaniu spokoju, skończyło na interwencji policji i karetki pogotowia. W poniedziałkowy wczesny wieczór strażnicy miejscy interweniowali na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie grupa młodzieży spożywała alkohol. Jeden z nastolatków był tak pijany, że ledwo stał na nogach.

Policjanci i strażnicy miejscy od lat podkreślają, że czas wakacji to wzmożona ilość interwencji związanych z młodzieżą. Ogromna ilość wolnego, wspólne spotkania, a przy tym towarzyszące im eksperymenty z alkoholem, ale także i narkotykami skutkują przykrymi efektami. Znudzona młodzież często sięga po używki, a potem rozrabia. Tak było na przykład wczoraj na Lewitynie.

- Wczoraj około godziny 18:40 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zakłócania spokoju na terenie obiektu MOSiR ul. Bugaj 110. Operator monitoringu szybko zlokalizował przyczyny zakłócania - nieletni, którego zachowanie wskazywało na spożycie dużej ilości alkoholu, ledwo mógł ustać samodzielnie na nogach - relacjonują strażnicy miejscy z Pabianic.

Efekt interwencji był taki, że na miejsce pojechał nie tylko patrol Straży, ale także wezwano karetkę pogotowia. Po interwencji medyków nieletniego przejął patrol policji. To właśnie funkcjonariusze KPP Pabianice będą prowadzić dalsze czynności z opiekunami prawnymi. Niewykluczone, że sprawa może zakończyć się w Sądzie.

Zobacz zdjęcia: