wersja testowa serwisu

Lutomiersk nie rozkwita na wiosnę, bo przeszkadzają złodzieje. Władze gminy apelują do mieszkańców

171317900_3029116927307945_5254281809044830362_n
fot. Urząd Gminy Lutomiersk

W ciągu ostatnich kilku dni z donic zlokalizowanych przy ul. Klasztornej w Lutomiersku zginęło kilkadziesiąt bratków zasadzonych przez Świętami Wielkanocnymi. Władze gminy apelują o reakcje na takie sytuacje.

- Zwracajmy wszyscy uwagę na nagminne przypadki niszczenia przestrzeni publicznej i naszego wspólnego dobra. Kwiaty zostały kupione z publicznych pieniędzy - okradzeni zostaliśmy tym samym My wszyscy, mieszkańcy Gminy Lutomiersk - czytamy w komunikacie na stronach Urzędu Gminy Lutomiersk.

Ponadto notorycznym procederem w ostatnim czasie jest niszczenie oraz kradzież drogowego oznakowania pionowego, służącego bezpieczeństwu ruchu kołowego i pieszego. Bezmyślne i niezrozumiałe działania osób, które są sprawcami powyższych aktów wandalizmu, prowadzą niekiedy do niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym, odbywającym się w obrębie gminnego układu drogowego.

- Jeśli Jesteś świadkiem aktów niszczenia naszego wspólnego mienia, nie bój się zgłaszać tego faktu właściwym służbom tj. Policji bądź Urzędowi Gminy Lutomiersk. Każda informacja o zarejestrowanych sytuacjach może okazać się cenna w kontekście ujęcia potencjalnych sprawców, działających na szkodę naszej społeczności - dodają władze gminy Lutomiersk.

Gdyby nie złodzieje, ulice Lutomierska wyglądałyby o wiele ładniej (fot. Urząd Gminy Lutomiersk)