wersja testowa serwisu

Łódzkie: Brakuje listonoszy! Poczta pilnie ich poszukuje. Gdzie można znaleźć pracę?

poczta_kafel
Poczta Polska/ Facebook

Poczta zmaga się z kłopotami wśród listonoszy. Chodzi o kadrowe braki w tej grupie zawodowej. Sprawa jest o tyle poważna, że tak naprawdę dotyczy każdego z nas. Listonosze Poczty Polskiej od lat dostarczają nam korespondencję - jako narodowy operator - tą urzędniczą, ale nie tylko. Listy, pocztówki, rachunki, prasa, paczki… To też dociera do naszych domów za pośrednictwem Poczty Polskiej. Spółka wychodzi z ofertą pracy w całym województwie. Gdzie są potrzebni listonosze w Łódzkiem i co oferuje Poczta? Sprawdziliśmy!

Choć w dobie wszechobecnych paczkomatów i popularności firm kurierskich może się wydawać, że listonosz to raczej mało potrzebny zawód, to rzeczywistość jest zdecydowanie odmienna. To właśnie pracownicy Poczty Polskiej, jako narodowego operatora dostarczają do naszych domów urzędowe dokumenty, przekazy pocztowe, rachunki czy renty i emerytury. By zachować ciągłość i terminowość swojej pracy niezbędna jest pełna obsada kadrowa na stanowiskach listonoszy. Z tym, jak się okazuje jest problem. W Łódzkiem brakuje chętnych do tej pracy.

Są miejsca, gdzie mieszkańcy alarmują urzędników o opóźnieniach w otrzymywaniu korespondencji. Tak jest na przykład w gminie Lutomiersk. W ubiegłym tygodniu Tadeusz Borkowski, wójt tego samorządu spotkał się Lucyną Prygiel-Augustyniak, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Łodzi, by omówić temat doręczeń.

- Aby zapewnić pełną obsadę wśród listonoszy oraz zadbać o terminowe dostarczenie mieszkańcom naszej gminy korespondencji i przekazów pieniężnych, Dyrektor Regionu Poczty Polskiej zwróciła się do mieszkańców naszej gminy z ofertą pracy w pocztowych placówkach: Szanowni Mieszkańcy, zwracamy się do osób zainteresowanych pracą w Poczcie Polskiej i zachęcamy do kontaktu z placówką w Konstantynowie Łódzkim lub Lutomiersku w celu uzyskania informacji w sprawie naboru - informują pracownicy UG w Lutomiersku.

W województwie łódzkim, osoby chcące pracować jako listonosze poszukiwani są nie tylko w Lutomiersku. Jak informuje Poczta Polska w tej chwili nabór prowadzony jest praktycznie w każdym zakątku województwa łódzkiego. Pracownicy są poszukiwani w:

  • Zgierzu
  • Konstantynowie Łódzkim
  • Aleksandrowie k. Opoczna
  • Bełchatowie
  • Tomaszowie Mazowieckim
  • Pabianicach
  • Łodzi, tutaj Poczta szuka nie tylko listonoszy z samochodem, ale także kierowców.


- W związku z realizacją roli narodowego operatora wyznaczonego, zatrudnimy listonoszy z samochodem lub rowerem i kierowców z kategorią B i C na obszarze Łodzi oraz województwa. Jesteśmy największym polskim pracodawcą. Działamy na styku biznesu i usług publicznych. Oferujemy stabilne zatrudnienie, w oparciu o umowę o pracę, zapewniając premię, świadczenia z funduszu socjalnego i możliwość rozwoju zawodowego - zachęca do pracy w Poczcie Polskiej Joanna Nagodzka, Menadżer ds. Obsługi HR i dodaje: - Sam proces rekrutacji nie jest skomplikowany. Z założenia jest to kilkuminutowy wywiad telefoniczny z rekruterem oraz spotkanie z przyszłym przełożonym w miejscu pracy. Gdy decyzja o zatrudnieniu kandydata będzie pozytywna, w ciągu kilku dni otrzyma on skierowanie na badanie lekarskie. Po dopełnieniu niezbędnych formalności, kandydaci będą mogli rozpocząć pracę.

Informacji o ofertach pracy można szukać na stronie internetowej Poczty Polskiej >>> KLIKNIJ.