wersja testowa serwisu

Kradzieże sklepowe w Łowiczu, policja zatrzymała trzy osoby

263-126370
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy policjanci ustalili i zatrzymali łącznie trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe na terenie Łowicza. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu otrzymała zgłoszenie o kradzieży, do której doszło 14 stycznia 2021 roku na terenie jednego z dyskontów. Nieznani sprawcy wykorzystując nieuwagę sprzedawcy, ukradli cztery komplety sztućców o wartości prawie 1200 złotych. Śledczy wytypowali dwóch podejrzewanych o kradzież. Pierwszy z nich 29-letni łowiczanin został zatrzymany 3 lutego.

Drugiego z wytypowanych sprawców policjanci zatrzymali 17 lutego w godzinach popołudniowych na terenie Łowicza. Jest to znany policji 27-letni łowiczanin, który usłyszał dwa zarzuty. Śledczy ustalili bowiem, że dopuścił się on kradzieży również na terenie drugiej placówki handlowej w centrum Łowicza wspólnie z innym kompanem. Przestępstwo to miało miejsce w połowie listopada ubiegłego roku, gdzie łupem sprawców padły laptopy, alkohole, papierosy o wartości ponad 10 tysięcy złotych. W tej sprawie kilka dni wcześniej, tj. 10 lutego został zatrzymany i usłyszał zarzut drugi z podejrzanych 36-letni łowiczanin. Przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łowiczu