wersja testowa serwisu

Kradzież rozbójnicza w Pabianicach. Napastnik zaatakował ochroniarza toporkiem

251-135702
fot. KPP w Pabianicach

Pabianiccy policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli związek z kradzieżą rozbójniczą. Podejrzani ukradli artykuły spożywcze w jednym z miejskich dyskontów, a gdy zareagował pracownik ochrony jeden z mężczyzn chciał go pobić. Wszyscy trzej zostali ustaleni i zatrzymani przez pabianickich dzielnicowych. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 6 września tuż po godzinie 20.00 dyżurny pabianickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Szybko okazało się, że mężczyźni weszli na teren marketu i jakby nigdy nic wkładali do wózka zakupowego hermetycznie zapakowane mięso, ryby oraz owoce. Przeszli przez linię kas nie płacąc za towar. Kiedy zareagował pracownik ochrony, 30–latek wyciągnął zza paska toporek i próbował uderzyć. Pracownik ochrony uchylił się i uniknął ataku. Cała trójka uciekła.

Zaalarmowani mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci sprawdzili przyległe ulice, a także sprawdzili zapis monitoringu sklepowego. Dobra znajomość środowiska przestępczego dzielnicowych pozwoliła na ustalenie personaliów sprawców. Jeszcze tego samego dnia przestępcze trio było w rękach stróżów prawa. 30-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zaś 28- i 32-latek odpowiedzą za kradzież towaru.

źródło: KPP w Pabianicach