Najważniejsze wideo w epa24
 
W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 660 wyświetlenia
 
Sławomir Mentzen spotkał się z mieszkańcami regionu

Sławomir Mentzen spotkał się z mieszkańcami regionu

Liczba osób, które zobaczyły to wideo72 083 wyświetlenia
 
Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Liczba osób, które zobaczyły to wideo119 114 wyświetlenia
 
Strażacy uratowali psa, który wpadł do 15-metrowej studni

Strażacy uratowali psa, który wpadł do 15-metrowej studni

Liczba osób, które zobaczyły to wideo52 416 wyświetlenia
 
"Adwentowy kalendarz życzliwości i pozytywnego myślenia"

"Adwentowy kalendarz życzliwości i pozytywnego myślenia"

Liczba osób, które zobaczyły to wideo93 648 wyświetlenia
 
W Zgierzu odbyła się gala sportów walki federacji Gunners Fight Night

W Zgierzu odbyła się gala sportów walki federacji Gunners Fight Night

Liczba osób, które zobaczyły to wideo73 132 wyświetlenia
 
Wielki sukces polskich strażaków w Holandii! Zdobyli złoto i brąz Mistrzostw Świata

Wielki sukces polskich strażaków w Holandii! Zdobyli złoto i brąz Mistrzostw Świata

Liczba osób, które zobaczyły to wideo100 154 wyświetlenia
 
Niezwykłe znaleziska podczas przebudowy ulic. Wszystkie przedmioty trafiły do...

Niezwykłe znaleziska podczas przebudowy ulic. Wszystkie przedmioty trafiły do...

Liczba osób, które zobaczyły to wideo152 574 wyświetlenia
 
W Tumie wręczono kolejne Nagrody im. Benedykta Polaka

W Tumie wręczono kolejne Nagrody im. Benedykta Polaka

Liczba osób, które zobaczyły to wideo68 701 wyświetlenia
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo265 305 wyświetlenia
 
Dożynki Wojewódzkie 2024 w Spale

Dożynki Wojewódzkie 2024 w Spale

Liczba osób, które zobaczyły to wideo265 689 wyświetlenia
 
Potężny pożar zakładu w Żłobnicy

Potężny pożar zakładu w Żłobnicy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 645 wyświetlenia
 
Poznaj Pana Bogusława z RGE "Żyj zdrowo"

Poznaj Pana Bogusława z RGE "Żyj zdrowo"

Liczba osób, które zobaczyły to wideo76 087 wyświetlenia
 
Strzelanina w Łęczycy - nie żyje 45-letni mężczyzna

Strzelanina w Łęczycy - nie żyje 45-letni mężczyzna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo466 212 wyświetlenia
 
Dożynki Wojewódzkie - Marszałek Joanna Skrzydlewska zapowiada wielkie wydarzenie

Dożynki Wojewódzkie - Marszałek Joanna Skrzydlewska zapowiada wielkie wydarzenie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo208 143 wyświetlenia
 
Pożar składowiska w Woli Łaskiej

Pożar składowiska w Woli Łaskiej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo133 676 wyświetlenia
 
Z Wrzasku o brzasku - lokalny producent ekologicznej żywności

Z Wrzasku o brzasku - lokalny producent ekologicznej żywności

Liczba osób, które zobaczyły to wideo101 775 wyświetlenia

KP Łódź liderem po pierwszym turnieju Ekstraklasy Beach Soccera

beach-soccer2

Za nami pierwszy turniej Ekstraklasy Beach Soccera. Zawody tradycyjnie odbyły się na Stadionie Letnim w Gdańsku.

Dziesięć drużyn rywalizowało w otwarciu beach soccerowego sezonu w Polsce. Na start fani tej odmiany piłki nożnej mogli emocjonować się meczami Ekstraklasy. Łącznie, przez trzy dni zmagań, kibice zgromadzeni na trybunach Stadionu Letniego obejrzeli 197 bramek. Liderem na tym etapie jest KP Łódź. Pozostałe drużyny z województwa łódzkiego plasują się kolejno na szóstym (FC10 Zgierz) i ósmym miejscu (Włókniarz Pabianice).

- Początek sezonu w polskim beach soccerze z pewnością nie zawiódł. Na Energa Stadionie Letnim widzieliśmy przepiękne bramki, wyrównane mecze, ale te jednostronne, głównie za sprawą meczów osłabionego na ten turniej Zdrowia Garwolin, też się zdarzały. Nie ma zespołu bez punktów, nie będzie też zespołu z kompletem punktów, a tabela na ten moment jest bardzo ściśnięta, co pokazuje, że z roku na rok poziom beach soccera w Polsce się wyrównuje. Gdybym pierwszy turniej miał opisać jednym słowem, byłoby to "fantastyczny" - powiedział naszej redakcji Maciej Zgraja, fascynat beach soccera w wydaniu polskim, jak i światowym.

Pierwszy turniej na pozycji lidera zakończyli zawodnicy KP Łódź. Łodzianie co prawda dość niespodziewanie ulegli w pierwszej kolejce beniaminkowi z Michałowa, jednak w kolejnych czterech spotkaniach zainkasowali już komplet punktów i mogą się pochwalić zarówno najlepszą ofensywą, jak i defensywą w tych zawodach.

- KP Łódź przyzwyczaiło już nas do bycia liderem Ekstraklasy, w końcu wygrali ją od jej początków w 2012 roku cztery razy, z czego ostatnie dwa w ostatnich dwóch sezonach. Niespodziewana porażka z MOSiR-em nie wpłynęła na morale drużyny w negatywny sposób, bo już od następnego spotkania KP Łódź prezentowało poziom klasy światowej, jak na Wicemistrzów Świata z 2019 roku przystało. Nie bez powodu wymienia się ich w gronie faworytów, łodzian zawsze się przyjemnie ogląda i pewnie to nie zmieni się na drugim turnieju - dodał Maciej Zgraja.

Przed zawodami Zgraja przysłowiowego "czarnego konia" widział w ekipie SAP - LZS Dragon Bojano, jednak ku zaskoczeniu chyba wszystkich kibiców beach soccera, jeszcze lepiej zaprezentował się beniaminek - MOSiR Michałowo.

- Wygrana z Mistrzem i Wicemistrzem Polski to jest coś, co rzadko udaje się starym wyjadaczom, a co dopiero debiutantom w Ekstraklasie. Trener Kolesnikov idealnie połączył "Bankiet" w polsko-ukraińską siłę z białoruskim dodatkiem. MOSiR zaskoczył wszystkich, pewnie nawet sam siebie (śmiech), niestety ostatniego dnia turnieju doznał dwóch porażek, przez co na fotelu lidera mogło rozgościć się KP Łódź. Jeśli zespół z Podlasia utrzyma formę, będzie mieszał również podczas drugiego turnieju. Dodam, że wraz z KP mają najlepszą defensywę w lidze. Zdecydowanie jest to niespodzianka - zauważa "Heksakos"

Teraz przed drużynami kilka tygodni przerwy od meczów "o stawkę". Drugi turniej Ekstraklasy Beach Soccera zaplanowany został bowiem na dni 15-16 lipca.

- Na drugi turniej przewiduję przebudzenie Hemako, chłopakom w miniony weekend poszło dość słabo, a przypominam, że są to brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o KP, to myślę, że utrzyma się na szczycie, choć pozostałe cztery zespoły, z którymi zagra z pewnością będą robiły wszystko, by pokrzyżować im plany. Na chwilę obecną ciężko przewidzieć, kto spadnie do 1. Ligi, choć po weekendzie na dobrej drodze do tego jest Zdrowie. Pytanie, w jakim składzie przyjedzie na drugi turniej. Między drugim, a siódmym miejscem są tylko dwa punty różnicy, więc możemy się spodziewać fantastycznych spotkań w walce o miejsce dające dwa punkty na start Mistrzostw Polski - zakończył Maciej Zgraja.

Komplet wyników:

Piątek, 26 maja
UKS Milenium Gliwice - SAP & LZS Dragon Bojano 4:2
Boca Gdańsk - Zdrowie Garwolin 5:2
Hemako Sztutowo - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 6:7 (po dogrywce)
KP Łódź - MOSiR Michałowo 1:4
FC10 Zgierz - MUKS Włókniarz Pabianice 6:3

Sobota, 27 maja
Boca Gdańsk - UKS Milenium Gliwice 2:3
Hemako Sztutowo - SAP & LZS Dragon Bojano 2:5
KP Łódź - Zdrowie Garwolin 12:2
MUKS Włókniarz Pabianice - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 1:5
FC10 Zgierz - MOSiR Michałowo 1:2
Hemako Sztutowo - Boca Gdańsk 2:4
KP Łódź - UKS Milenium Gliwice 4:2
MUKS Włókniarz Pabianice - SAP & LZS Dragon Bojano 6:5
MOSiR Michałowo - Zdrowie Garwolin 7:1
FC10 Zgierz - Futsal & Beach Soccer Kolbudy 3:3 (karne 5:3)

Niedziela, 28 maja
KP Łódź - Hemako Sztutowo 11:1
MUKS Włókniarz Pabianice - Boca Gdańsk 4:5
MOSiR Michałowo - UKS Milenium Gliwice 5:5 (karne 5:6)
Futsal & Beach Soccer Kolbudy - SAP & LZS Dragon Bojano 4:5
FC10 Zgierz - Zdrowie Garwolin 10:2
MUKS Włókniarz Pabianice - KP Łódź 1:8
MOSiR Michałowo - Hemako Sztutowo 2:3
Futsal & Beach Soccer Kolbudy - Boca Gdańsk 4:2
Zdrowie Garwolin - UKS Milenium Gliwice 3:2
FC10 Zgierz - SAP & LZS Dragon Bojano 1:6