wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek na drodze S8. Dwie osoby nie żyją, w tym dziecko

Koszmarny wypadek na drodze S8. Dwie osoby nie żyją, w tym dziecko
fot. ilustracyjne

Do koszmarnego wypadku doszło na drodze ekspresowej S8 w powiecie pabianickim. Dwie osoby nie żyją.

W poniedziałek, 4 maja o godzinie 18:00 służby ratunkowe z powiatu pabianickiego zostały zaalarmowane o wypadku na drodze ekspresowej S8. Jak w pierwszych komunikatach podają strażacy, na 209 kilometrze drogi w kierunku Wrocławia, zderzyły się dwa samochody osobowe.

W wyniku wypadku dwie osoby zmarły - mężczyzna oraz około 10-letnie dziecko. Ponadto dwie osoby są uwięzione w rozbitych autach bez możliwości dostępu.

Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe, w tym dwa zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policja.

Aktualizacja:

Jedno z aut po zderzeniu przebiło bariery energochłonne i spadło z kilkumetrowej skarpy. W wyniku zdarzenia ranne zostały także dwie kolejne osoby. Kobieta trafiła do szpitala w Pabianicach, a 12-letnią dziewczynkę przetransportowano śmigłowcem LPR do ICZMP w Łodzi.

Na czas lądowania śmigłowca LPR droga była całkowicie zablokowana, aktualnie nieprzejezdna jest nitka w kierunku Wrocławia. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Komunikat policji: 
...

Nowe fakty w sprawie wypadku na drodze S8. Nieprawidłowy manewr doprowadził do tragedii, wśród ofiar 11-letnia dziewczynka - Wiadomości - EPA24 - Wiadomości Pabianice - Dołącz do największej sieci serwisów informacyjnych!