Kopnął w głowę i zostawił nieprzytomnego 37- latka na trawniku. Już siedzi w areszcie

epa
KPP Pabianice

Pabianiccy policjanci ustalili i zatrzymali 41-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

12 maja, około godziny 19.30 dyżurny konstantynowskiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawniku. Z treści przekazanej informacji wynikało, że na ulicy Łódzkiej w Konstantynowie Łódzkim ma znajdować się osoba upojona alkoholem. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie potwierdzili zaistniały fakt. Ponieważ z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu, policjanci wezwali do pomocy zespół ratownictwa medycznego. Następnie 37-latek został karetką przetransportowany do łódzkiego szpitala. Tam okazało się, że konstantynowianin doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 

PRZECZYTAJ >>>  Kolizja, zdewastowane dwa auta i betonowy płot - wynik ucieczki 36-latka przed policjantami! [Foto]

- Śledczy prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że pokrzywdzony został przez napastnika dwukrotnie spoliczkowany i kopnięty w głowę. W wyniku tego działania, mężczyzna doznał wewnętrznego urazu. Sprawca nie udzielił mu pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych, ustalono kim był agresor. Wkrótce potem policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśnia sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

19 maja, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> Niebezpieczna zabawa na balkonie. Straż Miejska ruszyła do interwencji z udziałem trójki dzieci!