Kompletnie pijany 65-latek z matiza zatrzymany przez świadka na Zgierskiej!

Kompletnie pijany 65-latek z matiza zatrzymany przez świadka na Zgierskiej!
fot. poglądowe

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierujący matizem, któremu dalszą jazdę udaremnił świadek. Wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. 

W miniony czwartek, 8 czerwca tuż przed godziną 17.00 dyżurny konstantynowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Świadek zdarzenie przekazał policjantom, że zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Daewoo Matiz, ponieważ wykonywał on dziwne manewry na drodze. Kiedy tylko pojazd zatrzymał się na ulicy Zgierskiej w Konstantynowie Łódzkim, zgłaszający natychmiast podszedł do niego i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. 

- Szybko potwierdziły się przypuszczenia świadka zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierującego. Dzięki reakcji i determinacji zgłaszającego, mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. 65-letniemu mieszkańcowi Konstantynowa Łódzkiego za jazdę „na podwójnym gazie" grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna - przekazuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.