wersja testowa serwisu

Kolejny pijany kierowca zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów

breathalyser-1684428_960_720

Obywatelską postawą i godną pochwały odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy powiatu pabianickiego, którzy jadąc samochodem zauważyli nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna mazdą nie trzymał się prawej krawędzi jezdni, gwałtownie hamował i przyspieszał. Jak się później okazało nieodpowiedzialny 50-latek posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 kwietnia 2021 roku około godziny 22.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że troje mieszkańców powiatu pabianickiego jadąc autem zwróciło uwagę na jadącą przed nimi mazdę. Kierowca tego samochodu jechał całą szerokością jezdni, hamował, przyspieszał. Widząc to, świadkowie wyprzedzili go i zatrzymali uniemożliwiając dalszą jazdę. Gdy otworzyli drzwi od pojazdu, zobaczyli siedzącego za kierownicą, upojonego alkoholem mężczyznę. Dodatkowo w aucie, na siedzeniach były porozrzucane puste butelki po napojach wysokoprocentowych. Wówczas troje pabianiczan zabrało kierowcy kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę i zgłosiło zdarzenie na numer alarmowy 112.

Mundurowi zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Przeprowadzone przez nich badanie wykazało w organizmie 50-latka ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pabianicka policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy świadków tego zdarzenia. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Pabianice