wersja testowa serwisu

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

breathalyser-1684428_960_720

Pabianicki policjant, w czasie wolnym od służby, doprowadził do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. 36-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

27 kwietnia 2021 roku pabianicki policjant, w czasie wolnym od służby, zauważył w Bychlewie pojazd marki Honda, który jechał całą szerokością drogi. Auto dwukrotnie zahaczyło o pobocze i wykonywało gwałtowne manewry. Funkcjonariusz nabrał podejrzeń, iż kierujący jest pijany lub może potrzebować pomocy. Niestety okazało się, że mieszkaniec powiatu pabianickiego „prowadzi auto na podwójnym gazie". Sierżant Konrad Hornich wezwał na miejsce patrol ruchu drogowego, który zajął się nieodpowiedzialnym 36-latkiem. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad dwa promile alkoholu.


Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o to, by nie wsiadać za kierownicę w takim stanie, a w sytuacji gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu – zawsze reagujmy! Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub zabierzmy kluczyki. Nasza zdecydowana reakcja może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Pabianicka drogówka w okresie od stycznia do końca marca 2021 roku zatrzymała 40 nietrzeźwych kierujących, o 6 więcej niż w zeszłym roku. Policyjna statystyka pokazuje, że mimo licznych apeli i prowadzenia wielu kampanii społecznych nadal na drogach można spotkać osoby kierujące „na podwójnym gazie". Przypominamy, że jest to przestępstwo podlegające grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat w więzieniu.

Źródło: KPP Pabianice