wersja testowa serwisu

Jeden weekend, trzy wydarzenia. Będzie się działo na Placu Kościuszki w Łęczycy

Jeden weekend, trzy wydarzenia. Będzie się działo na Placu Kościuszki w Łęczycy

Urząd Miejski w Łęczycy zaprasza mieszkańców w najbliższy weekend na Plac Tadeusza Kościuszki, na którym to zaspokoić będzie można zarówno potrzeby smakowe, jak i edukacyjne. Przez sobotę i niedzielę przy Ratuszu Miejskim rozstawione będą foodtrucki z daniami reprezentującymi różne kuchnie świata. W sobotę odbędzie się przejazd motocyklowy, a w niedzielę piknik edukacyjny.

Za obecność furgonetek z jedzeniem odpowiedzialna jest Liga FoodTrucków, która w naszym mieście po raz pierwszy organizuje tego rodzaju zlot. Dla smakoszy menu prezentuje się dość obiecująco. Spróbować będzie można klasycznych dań streetfoodowych takich jak hot dogi, jak również tradycyjnej potrawy japońskiej – sushi. Łasuchy także znajdą coś dla siebie, choćby w postaci bubble waffle – bąbelkowych gofrów wypełnionych słodkościami. Foodtrucki czynne będą w sobotę i niedzielę już od godziny 12:00.

W sobotę w Łęczycy odbędzie się również Przejazd Motocyklowy, a to za sprawą Stowarzyszenia Motocykliści Łęczyca, które ów przejazd organizuje. Miłośnicy dwóch kółek motocyklistów mogą wypatrywać od godziny 14:00.

W niedzielę z kolei Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy zaprasza do udziału w kampanii edukacyjno – informacyjnej pod nazwą: „Czad i Ogień. Obudź czujność", która odbędzie się na Placu Tadeusza Kościuszki w godzinach 9:00 – 14:00. W ramach akcji strażacy przedstawią zagrożenia związane z tzw. cichym zabójcą, ale oprócz edukacji będzie również rozrywka. Program wydarzenia zawiera między innymi pokaz z udziałem symulatora, pokaz sprzętu strażackiego, konkursy zręcznościowe oraz loterię.

źródło: UM Łęczyca