Jechali na jednym skuterze, obaj byli pijani. Kierowca z zakazem, pasażer ze "żwirkiem dla kota"

epa
KPP Pabianice

Policjanci z pabianickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego skuterem, który przewoził poszukiwanego pasażera przy którym ujawniono środki odurzające. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

1 czerwca, około godziny 01:40 pabianiccy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ulicy Zamkowej, zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który przewoził pasażera. Na widok radiowozu mężczyzna wjechał na chodnik i jechał wzdłuż niego. 

- Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, od obu mężczyzn wyczuwalny był zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz kierował motorowerem posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów - przekazuje mł. asp. Łukasz Pierzyński z KPP Pabianice.

Z kolei po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że pasażer skutera jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 4 miesięcy, a w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim woreczek z białą kryształową substancją, która jak tłumaczył mężczyzna jest… żwirkiem dla jego kota. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że substancja jest środkiem odurzającym z grupy metamfetamina o wadze ponad 2 gramów.

- Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz posiadając zakaz prowadzenia pojazdów mężczyzna odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających 33-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - podsumowuje młodszy aspirant Łukasz Pierzyński z pabianickiej Policji.