II Pabianicki Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking. Tym razem wyzwanie dedykowane 3,5 -letniej Martynce!

bieg
Fundacja Zdrowy Biust

Fundacja „Zdrowy Biust" wraz ze Stowarzyszeniem „Wszystko Gra- Pabianice" zapraszają do udziału w wyjątkowym spotkaniu - w biegu i w marszu nordic walking „CORIN Onko-Run". W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 biegniemy dla malutkiej Martynki!

Przesłaniem tegorocznego „CORIN Onko-Run" jest przede wszystkim pomoc Martynce, ale nie tylko. Fundacja „Zdrowy Biust" przypomina bez końca jak ważna jest profilaktyka i budowanie świadomości profilaktyki nowotworowej i wczesne wykrywanie raka piersi. Im więcej wiesz – tym zdrowiej żyjesz!

- „Corin Onko-Run" będzie połączony z Piknikiem „Zdrowa Rodzina". Podczas imprezy będą prowadzone badania USG piersi, badania palpacyjne, prelekcje na temat zdrowia kobiet i ich piersi - przekazują organizatorzy.

Z kolei sportowe wyzwanie dedykowane jest malutkiej, bo zaledwie 3,5-letniej – Martynce z Pabianic, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną – Zespół Retta. Jest to choroba neurologiczna, która dotyka tylko dziewczynki. Diagnozowana jest po kilku miesiącach od urodzenia i prawidłowego rozwoju. Wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Objawia się ona zaburzeniem motoryki całego ciała, padaczką, nienaturalnymi ruchami rąk, utratą zdolności mówienia oraz komunikowania się. Dzieci z zespołem Retta określa się jako „Milczące Anioły". Martynka jest właśnie takim słodkim Aniołkiem, który potrzebuje dużego wsparcia finansowego na kontynuację leczenia poza Polską. 

- Na pomoc Martynce zostanie przeznaczona część wpisowego. Dodatkowo leczenie będzie można weprzeć dobrowolnymi datkami do puszek lub wpłatami bezpośrednio na konto bankowe. Wierzymy, że dzięki wielkim sercom wszystkich uczestników „CORIN Onko-Run" Martynka będzie mogła kontynuować terapię - przekazują pracownicy Fundacji "Zdrowy Biust".

Leczenie Martynki można też wesprzeć przekazując wpłatę na subkonto Fundacji „Zdrowy Biust":24 1020 3437 0000 1602 0277 4594.

Zapisy i szczegóły na temat CORIN ONKO - RUN dostępne są na stronach: zdrowybiust.eu