wersja testowa serwisu

Gminno - parafialne dożynki w Kazimierzu. Tak rolnicy z gminy Lutomiersk dziękowali za plony!

lutomiersk
Gmina Lutomiers/ Facebook

W niedzielę 22 sierpnia w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Mszę Świętą Dziękczynną w intencji wszystkich rolników z terenu gminy Lutomiersk, w podziękowaniu za plony, za dar chleba odprawił ks. Dariusz Graczyk – Proboszcz Parafii w Kazimierzu. 

Uroczystość dożynkową dopełniło poświęcenie wieńców dożynkowych, ziół oraz kwiatów.W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele samorządu: wójt gminy Lutomiersk, przewodniczący Rady Gminy Lutomiersk, radni, pracownicy samorządowi, dyrektorzy szkół z terenu gminy, sołtysi, przedstawicieli organizacji pozarządowych, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP, prezesi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich, miejscowi przedsiębiorcy, goście z sąsiednich parafii oraz Zespół Folklorystyczny „Szycha" i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku, którzy swym występem uświetnili uroczystość. 

Wójt Gminy Lutomiersk w imieniu samorządu życzył wszystkim rolnikom zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy. 

- Oby zawsze spotykała się ona z życzliwością i uznaniem całego społeczeństwa. Niech uzyskiwane przez rolników plony będą zawsze obfite i niech przynoszą radość i satysfakcję - mówił podczas uroczystości Tadeusz Borkowski, wójt gminy. 

Podziękowania spłynęły również na ręce Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pięknych dożynkowych wieńców. Jeden z nich, wykonany przez KGW w Szydłowie, został zabrany Urzędu Gminy. Wójt Borkowski słowa podzięki skierował także do księdza proboszcza Dariusza Graczyka za celebrowanie dziękczynnej mszy świętej.

Na zakończenie uroczystości odbył się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Lutomiersku. 

- Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w uroczystości! Wyrażamy głęboką nadzieje, że za rok bez jakichkolwiek ograniczeń będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania.Jednocześnie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na Koncertowe Lato w Lutomiersku, już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia na Placu Jana Pawła II - piszą na fun page gminni pracownicy z Lutomierska.