wersja testowa serwisu

Gmina Bolimów: Porzucili pojazd i uciekali przed policją

Zrzut-ekranu-2021-05-11-o-11.01.03
fot. KMP w Skierniewicach

9 maja dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierującym , którego świadek podejrzewał o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Policjanci namierzyli opisany pojazd lecz próba kontroli została zignorowana przez kierującego. Po zatrzymaniu wyszło na jaw, że 31-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i to było powodem ucieczki. Usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W godzinach wieczornych, 9 maja 2021 roku, dyżurny skierniewickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od osoby, która widziała w okolicy Bolimowa dwóch najprawdopodobniej nietrzeźwych mężczyzn wsiadających do Opla. Na miejsce skierowano patrol policji, który namierzył samochód pasujący do opisu zgłaszającej. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania auta.

- Wewnątrz znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierujący, widząc patrol przyśpieszył zjeżdżając w drogę gruntową, gdzie porzucił pojazd i wraz z pasażerem zaczął uciekać na pieszo. Pasażer pojazdu ukrył się w zaroślach, gdzie został zauważony przez funkcjonariuszy, obezwładniony i zatrzymany.  Niedoszły uciekinier to 31-letni mieszkaniec gminy Bolimów - relacjonują policjanci.

Kierujący Oplem zbiegł ale jego tożsamość została ustalona. Okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny porzuconego samochodu. W tym czasie kierowca pojazdu pojawił się na miejscu, przywieziony przez członka rodziny.

19-letni mieszkaniec gminy Bolimów został zatrzymany. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mimo zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Był już notowany za podobne przestępstwa.