Dzieci z półkolonii z wizytą w pabianickiej komendzie

epa
KPP Pabianice

Mundurowi z pabianickiej policji gościli w komendzie uczestników półkolonii z centrum nowoczesnej edukacji i zabawy dla dzieci w Pabianicach – EduRobotyka. Rozmawiano o zasadach bezpieczeństwa podczas trwających ferii zimowych.

W minioną środę, 31 stycznia funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanych przez centrum nowoczesnej edukacji i zabawy – EduRobotyka. Aby ten wymarzony czas zabawy i wypoczynku przebiegał szczęśliwie i bezpiecznie, omówione zostały tematy prawidłowego poruszania się po drogach oraz bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. 

- Policjanci, w trakcie spotkania, omówili najważniejsze zasady obowiązujące w czasie zabaw na śniegu, jazdy na nartach, sankach czy łyżwach. Zwrócili również uwagę na to, by nie wchodzić na zamarznięte akweny wodne. Ponadto, dzieci obejrzały radiowóz policyjny. W prezencie od prelegentek spotkania otrzymały odblaski - aby były bezpieczne i zauważalne na drodze. Spotkanie z najmłodszymi okazało się dobrą formą nauki oraz przyswajania wiedzy, nie tylko jak bezpiecznie wykorzystać czas zabawy na śniegu, ale również jakie zagrożenia czyhających podczas ferii zimowych - przekazuje st.sierż. Marta Bączyk z KPP Pabianice.