wersja testowa serwisu

Dzieci z oddziału przedszkolnego SP w Kazimierzu dołączyły do projektu "Zdrowo jem, więcej wiem!"

145472668_2980252382194400_8453271938176671053_o

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b (3-5 latki) ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu, pod opieką wychowawcy p. Natalii Gumulskiej po raz kolejny dołączyły do projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem !".

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Staramy się również kształcić rodziców i opiekunów prawnych, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.


W okresie październik-grudzień 2020 r. przedszkolaki w ramach realizacji projektu pod okiem wychowawcy zrealizowały lekcje: pt.„Poznajemy owoce i warzywa" i „Cukier? Nie, dziękuję!" oraz konkursy klasowe „Najlepszy rysunek. Jem owoce i warzywa" i „Reklama zdrowych słodyczy". Dzieci poznały owoce i warzywa, wymieniały powody dla których należy je jeść. Ponadto dzieci dowiedziały się czym zastąpić słodycze i jakie szkody powoduje on w naszym organizmie. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pysznych, zdrowych i kolorowych szaszłyków owocowych.

Podczas konkursu klasowego dzieci wykonały rysunki owoców i warzyw, które później zaprezentowały na forum klasy. Powstały też prace grupowe zachęcające do zamienienia niezdrowych słodyczy na zdrowe przekąski (orzechy, pestki dyni).Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. W styczniu br. Rodzice przedszkolaków w formie zdalnej otrzymali prezentację multimedialną dot. kolorowego talerza, czyli garść informacji o warzywach i owocach.

Źródło: Gmina Lutomiersk