wersja testowa serwisu

„Dwójka” od 1 sierpnia pojedzie na Podmiejską

2podmiejska

Od soboty 1 sierpnia trasa linii autobusowej nr 2 zostanie wydłużona do nowej krańcówki przy ul. Podmiejskiej. W kierunku Podmiejskiej autobus zatrzyma się na nowych przystankach: Karniszewicka / Podmiejska (w obrębie obecnej pętli Klimkowizna) i Podmiejska / Makowa (na żądanie). W stronę centrum zaplanowano postój na przystanku na żądanie Podmiejska / Niska.

Nowa krańcówka przy ul. Podmiejskiej została wybudowana w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 oraz z budżetu państwa. Dofinansowanie wyniosło w sumie 92,2% kosztów kwalifikowanych. Wykonawcą inwestycji była firma Włodan Sp. z o.o. sp. k. (poprzednio: Włodan Andrzej Włodarczk sp. j.).

Dzięki nowej krańcówce trasa „dwójki" wydłuży się o ok. 800 metrów. Urządzenie krańcówki autobusów przy Podmiejskiej objęło plac manewrowy dla autobusów, ustawienie wiaty przystankowej, kontenera socjalnego dla kierowców, oświetlenie i urządzenie terenu wokół. Bliżej do autobusu będą mieli mieszkańcy ulicy Podmiejskiej i ulic prostopadłych położonych w Pabianicach i Chechle Pierwszym.

Oto rozkład jazdy linii 2 ważny od 1 sierpnia:
Waltera-Jankego » Podmiejska
Podmiejska » Waltera-Jankego

Źródło: Komunikacja Pabianice