Najważniejsze wideo w epa24

Duża akcja CBŚP i Straży Granicznej w Łódzkiem. Zlikwidowano laboratorium i przejęto narkotyki

3-420596
fot. CBŚP

Pięć osób zatrzymanych, zlikwidowane laboratorium, przejęte urządzenia i półprodukty, zabezpieczone około 100 kg substancji wstępnie zakwalifikowanej jako 4-CMC, czyli klefedron oraz 1,9 kg marihuany, to efekt wielu miesięcy działań CBŚP, KaOSG i pionu PZ Prokuratury Krajowej.

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej tropiąc jednego z członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dostarczaniem hurtowych ilości prekursorów narkotykowych oraz pomocnictwem do produkcji metamfetaminy dotarli do kilku miejsc na terenie województwa łódzkiego, w których wytwarzano i przechowywano narkotyki. Czynności były wykonywane pod nadzorem prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

- Podejrzany o wytwarzanie narkotyków został zatrzymany w powiecie łęczyckim, podczas wspólnej akcji policjantów CBŚP i funkcjonariuszy SG. W tym samym powiecie, na terenie innej posesji zatrzymano dw....