wersja testowa serwisu

Dłuższy czas nauki w szkołach, co z dojeżdżającymi uczniami? Za nami spotkanie dyrektorów i władz powiat z przedstawicielami PKS

dsc01469
fot. Starostwo Powiatowe w Łęczycy

W Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się spotkanie dyrektorów szkół ponadpodstawowych z przedstawicielami PKS w Łęczycy w sprawie dostosowania dojazdów dzieci i młodzieży do szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łęczyckiego. W spotkaniu wziął udział także Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki.

Obecna sytuacja związana z zagrożeniami zachorowań i zakażeń wiąże się z koniecznością wprowadzania przez dyrektorów szkół dłuższego czasu nauki, co jest uciążliwe dla uczniów dojeżdżających do szkół zbiorową komunikacją samochodową. Ustalono, iż szkoły za pośrednictwem Starosty Łęczyckiego złożą do PKS w Łęczycy, jako głównego przewoźnika działającego na obszarze powiatu łęczyckiego, zapotrzebowanie na dojazdy i odjazdy z Łęczycy wraz z sugerowanymi godzinami, dogodnymi dla większości uczniów szkół. Po zapoznaniu się z pisemną propozycją PKS podejmie możliwe działania.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

fot. Starostwo Powiatowe w Łęczycy