wersja testowa serwisu

Czternastolatka z gminy Brójce zapobiegła tragedii. Pomogła uratować swoją rówieśniczkę

Czternastolatka z gminy Brójce zapobiegła tragedii. Pomogła uratować swoją rówieśniczkę
fot. ilustracyjne

Kolejne szybkie działanie policjantów ze Rzgowa pozwoliło na zapobiegnięcie tragedii. Również dzięki szybkiej reakcji dzielnej 14-letnej mieszkanki powiatu łódzkiego wschodniego, która zareagowała na wiadomość, którą dostała na jednym z komunikatorów internetowych od swojej rówieśniczki. Nastoletnia autorka wiadomości przyznała się koleżance, że myśli o odebraniu sobie życia.

We wtorek, 14 września około godziny 21:30 do oficera dyżurnego koluszkowskiej policji wpłynęła informacja, iż do 14-letniej mieszkanki gminy Brójce napisała jej rówieśniczka na jednym z komunikatorów internetowych informując ją iż myśli o popełnieniu samobójstwa.

- Kiedy chodzi o ludzkie życie liczy się każda minuta, nastoletnia mieszkanka gminy Brójce natychmiast poinformowała o wiadomości jaką dostała swoich rodziców, którzy zadzwonili do koluszkowskiej komendy. Rzgowski patrol ustalił adres autorki wiadomości, znając tylko jej imię i nazwisko nie było pewności czy dane są prawdziwe - mówią policjanci.

Jak się okazało nadawcą była 14-letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego. Mundurowi nawiązali kontakt z policjantami tego województwa i przekazali wszystkie informacje. Kiedy do drzwi zapukali stróże prawa nastolatka była w domu z mamą.

- Początkowo nie przyznawała się do wysłania takiej wiadomości jednak po chwili potwierdziła, że pod wpływem emocji tak rzeczywiście napisała. Jednak traktuje to jako głupi żart. Policjanci, którzy dotarli do mieszkanek województwa wielkopolskiego porozmawiali również z mamą dziewczynki, co na pewno przyczyni się do uważniejszego obserwowania swojego dziecka - dodają mundurowi.