wersja testowa serwisu

Cały czas trwają poszukiwania 87-letniego Stanisława Fiałkowskiego. W akcji drony i nowoczesny śmigłowiec

123
fot. KWP w Łodzi

Cały czas trwają poszukiwania 87-letniego Stanisława Fiałkowskiego. W akcję poszukiwawczą zaangażowane są siły policji, druhowie z OSP, strażacy PSP oraz SGPR z PSP KMP w Łodzi, wspomagane przez czworonożnych poszukiwaczy, używany jest także nowoczesny sprzęt - śmigłowiec z KGP Black Havk oraz drony z kamerami termowizyjnymi.

- Od momentu rozpoczęcia poszukiwań sprawdzono około 1000 hektarów lasów, dziesiątki kilometrów dróg, duktów leśnych. Do działań poszukiwawczych włączone są jednostki ościenne bierze w nich udział ok 150 osób dziennie - informują policjanci.

Poszukiwania Stanisława Fiałkowskiego trwają od 26 lipca. Mężczyzna ostatni raz był widziany w miejscowości Krzywiec (gm. Aleksandrów Łódzki). Około godziny 15:00 oddalił się prawdopodobnie w kierunku Konstantynowa Łódzkiego.

- W dniu zaginięcia poruszał się rowerem typu "damka", ubrany w długie ciemne spodnie, granatową koszulę z długim rękawem, czarne skórzane buty, wzrost ok. 170 cm - dodają mundurowi. - W poszukiwaniach wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt jednak prosimy każdego, kto ma informacje na temat osoby zaginionej o przekazywanie ich do najbliższej jednostki Policji.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim tel. całodobowo 42 613 75 60 oraz telefon alarmowy 112.