wersja testowa serwisu

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Ruszyły zapisy do kolejnej edycji rozgrywek

Brzezińska Liga Piłki Nożnej: Ruszyły zapisy do kolejnej edycji rozgrywek

Zgodnie z niepisaną tradycją, tuż po Nowym Roku organizatorzy Brzezińskiej Ligi Piłki Nożnej ogłosili zapisy do kolejnej, dziewiątej edycji tych rozgrywek.

Brzezińska Liga Piłki Nożnej przyciąga miłośników piłki nożnej od 2013 r. Na przestrzeni lat rozgrywki znacznie się rozwinęły m.in. stale poszerzając zasięg (w tej chwili grają tu zawodnicy nie tylko z Brzezin, ale także m.in. Koluszek, Rogowa, Jeżowa, Gałkówka, Lipin, Dmosina, Strykowa, Nowosolnej, Łodzi, czy nawet bardziej odległych Skierniewic, Rawy Mazowieckiej oraz Tomaszowa Mazowieckiego). Co ciekawe, od 2019 r. rozgrywki objęte są prestiżowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2020 r. są one współorganizowane razem z Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach.

Każdego roku udział w rozgrywkach bierze kilkanaście drużyn i ponad 300 zawodników. W minionej edycji do rozgrywek zgłosiło się 16 drużyn. Po ponad siedmiu miesiącach zmagań mistrzostwo trafiło w ręce Red Devils, dla których jest to trzeci tytuł (triumfowali także w 2017 i 2018 r.). 

Organizatorzy zapraszają do gry wszystkich miłośników piłki nożnej i aktywności fizycznej, bez względu na poziom, który prezentują. Jak podkreślają, w Brzezińskiej Lidze liczą się przede wszystkim chęci.

Aby podtrzymać amatorski charakter rozgrywek, od kilku lat panuje tu zasada ograniczająca tzw. "zawodowców" - czyli zawodników występujących na poziomie ligi okręgowej lub wyżej (IV liga, III liga itd.). Drużyna może zgłosić do gry 6 takich zawodników, a w pojedynczym meczu może wystąpić max. 3. To rozwiązanie bardzo kompromisowe - wyrównuje się szanse, jednak nie wyklucza zupełnie udziału bardziej doświadczonych zawodników. Dzięki temu w rozgrywkach rywalizują zawodnicy o zupełnie różnym poziomie umiejętności - od totalnych amatorów, po zawodników nawet z ekstraklasową przeszłością czy byłych reprezentantów Polski w minifutbolu. Ponadto pozwala to uniknąć sytuacji, w której jedna drużyna dominuje w rozgrywkach - w BLPN co rok do tytułu mistrzowskiego przymierzanych jest kilka zespołów.

Zgłoszenie do rozgrywek jest bardzo proste - wystarczy przesłać listę (w wiadomości na Facebooku lub mailowo - kontakt poniżej) zawodników (min. 12 osób), telefon do kapitana, nazwę drużyny, a także opłacić tzw. wpisowe (750 zł od drużyny za cały sezon, płatne w Centrum Kultury Fizycznej w Brzezinach).

Dla osób, które szukają drużyny, do której mogliby dołączyć, powstał specjalny post z ogłoszeniami. Dostępny jest na grupie Brzezińskiej Ligi na Facebooku.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu na stronie Ligi: www.facebook.com/LigaBrzeziny lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Autor: Mateusz Cieślak