BMW skradzione w Bełchatowie odnalezione w Konstantynowie Łódzkim. W akcji zatrzymania 35-latka policjanci z dwóch komend, w tle narkotyki [Foto]

BMW skradzione w Bełchatowie odnalezione w Konstantynowie Łódzkim. W akcji zatrzymania 35-latka policjanci z dwóch komend, w tle narkotyki [Foto]
KWP Łódź

Mieszkaniec Bełchatowa odzyskał skradzione BMW. 24 sierpnia kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali w Konstantynowie Łódzkim złodzieja samochodu. Kradzież nie była jednym przestępstwem jakiego dopuścił się 35-latek. Zatrzymany mężczyzna posiadał również ponad 200 gramów różnych narkotyków. 

24 sierpnia kryminalni z komendy wojewódzkiej w Łodzi, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że na terenie Konstantynowa Łódzkiego znajduje się samochód marki BMW, który został skradziony kilka dni wcześniej z Bełchatowa. 

- Policjanci gdy zauważyli pojazd dostrzegli w jego wnętrzu mężczyznę. Decyzja o błyskawicznym zatrzymaniu złodzieja pojazdu zapadła natychmiast. Już po chwili agresywny 35-latek miał na rękach kajdanki. Policjanci wewnątrz pojazdu odnaleźli torebkę foliową w której znajdowało się ponad 12 gramów mefedronu - mówi podkom. Adam Dembiński z KWP w Łodzi. 

Po chwili na miejsce zatrzymania dotarli funkcjonariusze z Bełchatowa wspomagani przez technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady w odzyskanym pojeździe. Następnie kryminalni z komendy wojewódzkiej i Bełchatowa pojechali do lokalu w którym przebywał zatrzymany. Gdy podjechali przed budynek mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać, był agresywny i nie chciał opuścić pojazdu. 

- Gdy policjanci weszli do lokalu 35-latka szybko poznali powód takiego zachowania. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli torby foliowe z substancjami, które zostały sprawdzone testerem narkotykowym. Jak wynika ze wstępnych badań były to mefedron i metaamfetamina o łącznej wadze 190 gramów - wyjaśnia podkom. Adam Dembiński z komendy wojewódzkiej.

Odzyskane BMW zostało niezwłocznie przekazane właścicielowi. 35-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, bądźmy czujni, reagujmy na obcych kręcących się na parkingach i zaglądających do pojazdów. 

- Takie zachowanie może uchronić i twój pojazd. Jeżeli w okolicy naszego miejsca zamieszkania zauważymy zaparkowane ,,obce" samochody stojące tam dłuższy czas, warto skontaktować się z dzielnicowym i przekazać mu taką informację, może auto zostało skradzione i wróci do właściciela - podsumowuje rzecznik wojewódzkiej komendy.