wersja testowa serwisu

Bezpłatne warsztaty programowania w Pabianicach. Ruszyły zapisy na "Koduj z Gigantami"!

Baner_900x600_2
"Koduj z Gigantami" to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W zajęciach biorą udział uczniowie m.in: z Hiszpanii, Słowacji, odległego Chile i Polski. Z tej edukacyjnej oferty i to już niebawem będą też mogli skorzystać młodzi pabianiczanie! Trwają zapisy na warsztaty.

Zajęcia z programowania odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online. Na weekend 11 - 12 września w Pabianicach warsztaty prowadzone będą stacjonarnie w Pabianicach przy ul. Piłsudskiego 7.

- Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania - informują organizatorzy warsztatów.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Patronat nad warsztatami w Pabianicach objął prezydent miasta.