Bestialski atak na seniorkę. 35-latek popchnął kobietę na ruchliwą ulicę. Już siedzi w areszcie [Wideo]

epa
KPP Pabianice/ SM Pabianice

Absolutnie nieuzasadniony iwręcz bestialski atak na seniorkę. 35-letni agresor uderzył kobietę, która przechodziła obok niego. Seniorka, co widać na zapisie z miejskiego monitoringu, straciła równowagę i upadła w kierunku ruchliwej ulicy. Poszkodowana doznała urazu ręki. Jak się później okazało mężczyzna, który wykazał się agresją ma na swoim koncie jeszcze inne akty chuligaństwa. Został już zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

12 października, po godzinie 16.00 policjanci interweniowali na ulicy Brackiej w Pabianicach. Według zgłoszenia młody mężczyzna miał rozbijać butelki na chodniku. Na miejscu okazało się, że w jednym z zaparkowanych pojazdów jest uszkodzone lusterko. Świadek widział sprawcę tego zdarzenia i dokładnie opisał jego rysopis. Funkcjonariusze z pabianickiej komendy natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. 

- Podczas sprawdzania okolicznych ulic zostali poproszeni o pomoc w związku z innym zdarzeniem. Osoby oczekujące na przystanku autobusowym wskazały policjantom seniorkę, która została popchnięta przez nieznanego mężczyznę. Kobieta straciła równowagę, upadła i doznała obrażeń ręki. Sytuacja miała miejsce przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Gryzla. Szybko okazało się, że sprawcą tego czynu jest ten sam mężczyzna, który chwilę wcześniej uszkodził lusterko w pojeździe - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Przeglądając nagranie z kamer monitoringu miejskiego policjanci rozpoznali sprawcę. Był nim 35-latek, dobrze znany funkcjonariuszom z poprzednich interwencji. Mężczyzna został ujęty przez strażników miejskich na ulicy Wyspiańskiego w Pabianicach. Dzięki szybkiemu działaniu i dobrej współpracy służb mundurowych trafił do policyjnego aresztu. 

- Przyznał się do popełnienia obu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze chuligańskim. Pabianiczanin odpowie nie tylko za uszkodzenie ciała seniorki, ale także za uszkodzenia mienia, którego dokonał w warunkach tak zwanej recydywy. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności - podsumowuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy policji. 

Wklej tutaj kod osadzenia...