wersja testowa serwisu

Bełchatów: Ruszają bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym

doradca_podatkowy
UM Bełchatów

Ważna wiadomość dla przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w biznesie. Urząd Miasta Bełchatowa wznawia bezpośrednie spotkania z doradcą podatkowym – najbliższe zaplanowane jest na 5 października. Jak dodają pracownicy magistratu, aby skorzystać z bezpłatnej porady eksperta z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych nie trzeba się wcześniej umawiać - wystarczy przyjść do Urzędu Miasta między godziną 13:00 a 15:00.

Podatek dochodowy, podatek od wartości dodanej, karta podatkowa, ryczałt, kasa rejestrująca, podatek liniowy – każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą spotyka się z tymi terminami na co dzień. Przedsiębiorcy często podkreślają, że łatwo się pogubić w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów skarbowych.

I tu na pomoc przychodzą doradcy podatkowi, którzy podkreślają jak ważne jest odpowiednie planowanie podatkowe. Ma to szczególne znaczenie już na etapie otwierania biznesu. Ważne, by już na samym starcie dowiedzieć się, jakie są sposoby odprowadzania podatków i który z nich będzie najbardziej korzystny dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności.

- Dzięki porozumieniu, jakie prezydent Mariola Czechowska zawarła z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w 2018 roku, bełchatowscy przedsiębiorcy mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy fachowców. Ze względu na obostrzenia sanitarne, jakie obowiązywały w związku z epidemią COVID-19, przez ostatnie miesiące, porady udzielane były w formie konsultacji telefonicznych. Teraz właściciele firm mogą ponownie omówić z ekspertami „twarzą w twarz" ważne dla ich biznesu kwestie - informują urzędnicy.

Najbliższe spotkanie w bełchatowskim magistracie odbędzie się we wtorek, 5 października. W takiej formy wsparcia skorzystać mogą przedsiębiorcy, którzy w ostatnim czasie otworzyli działalność gospodarczą bądź dopiero to planują. Co ważne, na spotkanie nie trzeba się wcześniej umawiać - wystarczy przyjść do Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 do sali nr 316 ( II piętro) w godzinach 13.00 – 15.00.