wersja testowa serwisu

Bełchatów: Jak Binków zyska na "Polskim Ładzie"? Znamy plany inwestycji za grube miliony!

belchatow_pazdziernik_2021-0616
UM Bełchatów

Tak jak już informowaliśmy, dziś w dopołudnia premier Mateusz Morawiecki podał listę inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Do gmin powiatu bełchatowskiego łącznie popłynie ponad 70 milionów wsparcia, największą, bo 18-milionową dotację otrzymał samorząd miasta Bełchatowa. Teraz przekazujemy szczegóły dotyczące projektu zgłoszonego przez miejskich urzędników. Dofinansowanie z "Polskiego Ładu" pozwoli na remont głównych dróg w osiedlu Binków.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany pandemią. W poniedziałek, 25 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę lokalnych inwestycji, które w najbliższym czasie dostaną łącznie 23 mld zł z rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród blisko 3 tys. gmin i powiatów, którym przyznano wsparcie, znalazł się także Bełchatów. Miasto otrzyma 18 mln zł.

- To dobra wiadomość dla naszego miasta. Remonty ulic to jedne z najbardziej oczekiwanych przez bełchatowian inwestycji. Teraz dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu będziemy mogli przeprowadzić przebudowę ulic na osiedlu Binków, o co zabiegali mieszkańcy. Za kilka dni ruszy kolejny nabór wniosków do programu i mogę dziś zapewnić, że z pewnością będziemy aplikować o wsparcie dla kolejnych ważnych dla bełchatowian inwestycji – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

18 mln zł, jakie otrzyma Bełchatów, stanowi ok. 70 proc. szacowanych kosztów zadania. Miasto chce przeprowadzić remont na kilku ulicach na Binkowie. Największy zakres prac planowany jest na Budryka, gdzie przebudowane mają zostać sieć wodociągowa oraz kanalizacje sanitarna i deszczowa. W planach jest również odwodnienie, budowa nowego oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego.

Przetarg na wykonanie tego dużego zadania inwestycyjnego miast planuje ogłosić w pierwszym kwartale 2022 roku.