wersja testowa serwisu

Balladyna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim

ksiazka-regal

Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim, jak co roku, uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, które organizowane jest od 2012 roku przez Prezydenta RP. „Balladyna" Juliusza Słowackiego jest lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.

- W tym roku, ze względu na szczególne okoliczności związane z COVID-19 akcję przeprowadzimy online. Aby jak najlepiej przygotować się na poznanie literackiego klasyka przez siedem dni poprzedzających wspólną lekturę publikujemy na facebooku i naszej stronie internetowej MALINOWY PRZEWODNIK PO BALLADYNIE, w ramach którego pojawiają się grafiki z cytatami z dramatu Słowackiego oraz ciekawostki z życia poety - informują organizatorzy.

Motywem przewodnim są oczywiście maliny, dlatego zachęcamy czytelników do dzielenia się z nami za pośrednictwem naszego profilu facebookowego przepisami kulinarnymi wykorzystującymi właśnie maliny. Najciekawszy pomysł będzie nagrodzony.

- W sobotę 5 września od godz. 10.00 będziemy zamieszczać nagrania online z udziałem naszych bibliotecznych przyjaciół czytających „Balladynę". Wśród zaproszonych gości, którzy odczytają fragmenty dramatu będzie konstantynowska młodzież reprezentująca każdą z lokalnych szkół podstawowych. Nie zabraknie samorządowców oraz artystów związanych z naszym miastem - dodają organizatorzy. - Mamy nadzieję, że nowa formuła sprawi, że w sobotę 5 września spędzimy wspólnie czas na urozmaiconej lekturze, jednego z najbardziej znanych utworów Juliusza Słowackiego.

Zapraszamy na stronę Biblioteki www.biblioteka.konstantynow.pl oraz bibliotecznego facebooka.