wersja testowa serwisu

Auto przecięło skrzyżowanie i wbiło się w budynek mieszkalny. Kierująca była pod wpływem środków odurzających, usłyszała zarzuty

b2ap3_thumbnail_120251595_3278094398972062_1815392210593551084_o
fot. OSP Konstantynów Łódzki

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach przedstawiła 23-letniej kobiecie zarzuty dotyczący kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób mieniu w wielkich rozmiarach.

Zarzucone przestępstwa dotyczą zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę 27 września) w Konstantynowie Łódzkim, kiedy to kierująca Volkswagenem Passatem przejechała skrzyżowanie na wprost i uderzyła w ścianę budynku mieszkalnego przy ulicy Łaskiej. W wyniku uderzenia auto wpadło do mieszkania. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, 23-latka kierowała Volkswagenem Passatem zarejestrowanym na dane swojego ojca. W następstwie uderzenia doszło do uszkodzenia ściany budynku mieszkalnego, w którym znajdowało się 9 osób. W związku z doznanymi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Kobieta wczoraj została z niego wypisana. Podjęta została decyzja o jej zatrzymaniu, pozyskano bowiem wyniki specjalistycznych badań, z których wynika, że kierując samochodem znajdowała się pod wpływem środków odurzających - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Policjanci doprowadzili 23-latkę do Prokuratury Rejonowej w Pabianicach, gdzie usłyszała zarzuty, trwa jej przesłuchanie. W ciągu 48 godzin od daty zatrzymania podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie, w tym co do środków zapobiegawczych.