Najważniejsze wideo w epa24

Akcja poszukiwawcza w rzece Ner w gminie Lutomiersk. Znaczne siły w akcji, szczęśliwie pomoc przyszła na czas

oap-kazimierz_20231113-195432_1
fot. D. Karwacki/ OSP Kazimierz

​Intensywne strażackie i policyjne działania uratowały życie kobiety, która chciała targnąć się na własne życie. Do akcji w piątkowy wieczór ruszyło blisko trzydziestu strażaków z Pabianic, Łodzi, Lutomierska i Kazimierza. Szczęśliwie pomoc przyszła na czas i kobietę udało się uratować.

Wezwania służb do akcji miało miejsce 10 listopada, o godzinie 21.35. 

- Poszkodowana miała wejść do rzeki Ner, lecz nie było znane konkretne miejsce. Dlatego też zastępy rozdzieliły się i w pierwszej kolejności wyznaczono do sprawdzenia lokalne mosty i ich pobliski teren. W tym samym czasie druhowie z OSP Lutomiersk prowadzili poszukiwania na swoim terenie - relacjonują druhowie z OSP Kazimierz.

Do akcji z łodziami ruszyli strażacy z Łodzi i Pabianic, oraz druhowie z OSp Lutmiersk i Kazimierz - łącznie siedem zastępów w sile 29 osób. Poszukiwania trwały ponad godzinę, ale przyniosły szczęśliwy finał. Kobietę odnaleziono w rzece niedaleko mostu w Kazimierzu, od strony ulicy Rzecznej. 

- Po wyciągnięciu poszkodowanej na brzeg została jej udzielona pierwsza pomoc, następnie po przyjeździe ZRM została przekazana pod opiekę ratowników medycznych - informują druhowie z OSP Kazimierz.

Wklej tutaj kod osadzenia...