63-letni kierowca "na podwójnym gazie" zatrzymany po pościgu. Ile wydmuchał uciekinier?

epa
KPP Pabianice

Dzięki reakcji świadka policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna pieszo uciekał przed interweniującym patrolem stróżów prawa. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 63-latka. Ile wydmuchał uciekinier? 

W miniony poniedziałek, 26 lutego około godziny 15.25 dyżurny pabianickiej Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Do zdarzenia doszło na ulicy Parkowej w Pabianicach. Świadek zwrócił uwagę na osobowego Forda, którego kierujący nie trzymał toru jazdy. Mężczyzna po zaparkowaniu auta, wysiadł z niego i chwiejnym krokiem zaczął iść w kierunku jednej z posesji.

- Zgłaszający nie pozostał temu obojętny. Nie tylko ruszył za mężczyzną, ale również zadzwonił na numer alarmowy. Obserwując go, telefonicznie informował patrol, o jego aktualnym położeniu. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci z pabianickiej drogówki. Funkcjonariusze dostrzegli, wskazanego przez świadka, kierującego na ulicy Łaskiej w Pabianicach. Ten, na ich widok, zaczął uciekać w stronę Parku Wolności. Mundurowi, po krótkim pościgu pieszym, zatrzymali 63-latka. Świadek potwierdził, że to jego widział za kierownicą pojazdu - wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni pabianiczanin wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący został przewieziony do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Stracił już uprawnienia, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami.